Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

DEM Partili Bakırhan “”Kürdü yok sayanlara 31 Mart’ta ders vereceğiz”

DEM Partili Bakırhan “”Kürdü yok sayanlara 31 Mart’ta ders vereceğiz”
122 views
22 Şubat 2024 - 14:37
Spread the love

DEM Parti halk buluşmalarını başlattı: Bakırhan Şemdinli’de, Hatimoğulları Ardahan’da konuştu

DEM Parti, seçim çalışmaları kapsamında iki koldan halk buluşması başlattı. Şemdinli’de konuşan Tuncer Bakırhan “Kürdü yok sayanlara 31 Mart’ta ders vereceğiz” dedi. Ardahan’ Göle’de konuşan Tülay Hatimoğulları da “Ardahanlılar Ardahan’a dönecek” dedi.

Artı Gerçek – Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında iki koldan halk buluşmalarına başladı. Hatimoğulları ve beraberindekilerin ilk durağı Ardahan, Eş Genel Başkan Bakırhan ve beraberindekilerin ilk durağı ise Hakkari’nin Şemdinli ilçesi oldu.

Şemdinli’de halk buluşması ve seçim bürosu açılışına katılan Bakırhan, yaptığı konuşmada, “Bu seçimlere Şemzînan’dan (Şemdilli) başladık ve Şemzînan bu seçimleri kazanacaktır. Kürtleri kabul etmeyenler, Kürtçeye ‘bilinmeyen ya da X’ diyenlere Şemzînan halkı cevap vermelidir” dedi.

“Bu seçimlere Şemzînan’dan başladık ve Şemzînan bu seçimleri kazanacaktır. Kürtleri kabul etmeyenler, Kürtçeye ‘bilinmeyen ya da X’ diyenlere Şemzînan halkı cevap vermelidir” dedi.

“Bizim mücadelemiz var olma mücadelesidir” diyen Bakırhan, “Türkiye’nin dört bir yanında sokağa çıkan parti temsilcileri Kürt kelimesini ağızlarına bile alamıyorlar. Bu ülkede 30 milyon Kürt yaşıyor, Kürt halkı bugüne kadar diğer halklara ihanet etmemiş bir halktır. Bu halk yüzyıllardır kendi ülkesinde, toprağında insanca yaşamak istiyor” dedi.

1.jpg

‘SİZ KAYYIMCI ZİHNİYETE NASIL OY VERECEKSİNİZ?’

Bakırhan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir dönem önce kayyım atadılar. Sizin iradenizi yok saydılar. Bir tane devlet memuruna sizin iradenizi teslim ettiler. Ne oldu? Hizmet yok, meralar yok, Kürtler ötekileştirildi. Sonraki seçimde halkı kandırarak, tehdit ederek küçük oy farkıyla belediyeyi aldılar. Şimdi siz değerli halkımızın iradesini tekrar gasp etmek için kaçak seçmen kaydırmışlar. Bunların başı seccadede, aklı hilede. Buraya 2 bin kaçak seçmen getirdiler. Aksaraylı, Amasyalı getirirmişler. Sonra diyecekler ‘biz seçimi kazandık.’ Bu hileli bir seçimdir ve ağzınızdan, burnunuzdan gelir. AKP’lilere sesleniyorum; sizin vicdanınız kaçak seçmenlerle Şemzînan Belediyesini almaya el veriyor mu? Siz bu kayyımcı zihniyete, bu hırsız zihniyete nasıl oy vereceksiniz? Emin olun durumumuz kudretlidir. Kürdü yok sayanlara, cezaevinde çürütenlere 31 Mart’ta genciyle ve kadınıyla ders vereceğiz.”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Bakırhan ve beraberindekiler bir sonraki durağı Gever (Yüksekova) ilçesi oldu.

2.jpg

HATİMOĞULLARI ARDAHAN’DA KONUŞTU

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ise, partisinin yerel seçim startını Ardahan’ın Göle ilçesindeki Haptan Kent Meydanı’nda verdi. Meydan’da yapılan buluşmaya DEM Parti İlçe Belediyesi Başkan adayı Serkan Yılmaz ve partiler de katıldı. Burada söz alan ilçe adayı Yılmaz, DEM Partinin yolsuzluk yapanların partisi olmadığını bunun yerine yoksulların yanında ve yoksulların partisi olduğun ifade etti. Yılmaz, DEM Partinin geleceğin partisi de olduğunu söyledi.

Ardından kürsüye çıkan Hatimoğulları da şöyle konuştu:

“Listeleri teslim ettikten sonra başladığımız ilk durak burası oldu. Bizler DEM Parti olarak bize bu ülkede siyaseti dar etmek isteyen başta iktidar olmak üzere onun ortakları olmak üzere DEM buradadır diyoruz. Tutuklamalarınıza rağmen DEM Parti buradadır. Biz burada kazanacağız. Halk, kadın, ekolojik ve demokratik belediyeciliğinin eşbaşkanlarımız Göle halkına göstereceklerdir. Göle halkını seçimden seçime hatırlayanlara Ardahan’ı seçimden seçime hatırlayanlara kendilerini burada seçtirip Ankara’ya gittiklerinde geriye dönük Ardahan halkı Göle halkı acaba neler çekiyor? Nelere ihtiyacı var, diyor mu? Demiyor. Bunu sormayanlara asla oy vermeyeceğiz. Göle Türkiye’nin iklim olarak belki en soğuk kenti ama bu sıcak karşılamanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum”

3.jpg

‘ARDAHANLI ARDAHAN’A GERİ GELECEK’

AKP’nin Ardahan ve Göle’de turizmi, tarımı ve hayvancılığı bitirdiğini vurgulayan Hatimoğulları, “Hayat pahalılığı zaten ortada. Zaten mazota her gün zam var. Zaten hayvan yemleri her gün zamlanıyor. Bu koşullarda burada insanlar geçimlerini zar zor sağlıyorlar. Göle’yi unutmuşlar. Bu soğuk kış koşullarında insanlar ne yer ne içer acaba burada bir fabrika kurmak gerekir mi? Acaba hayvansal değerlerin değerlendirilmesi için kooperatifler kurmak gerekir mi? Kimsenin aklına gelmiyor. Ama DEM Partinin aklına geliyor. Eşbaşkanlarımız önümüzdeki dönemde bu projeleri hayata geçirecek. Yapacakları ilk iş hayvancılığı kalkındırma ve bu konuda kooperatifleştirmek olacak. Aç olan insan yaşayamaz. Aç olan insan göçe zorlanır. Burada bulunan insanların beş katı göç etmiş durumda. Ardahanlı Ardahan’a geri gelecek” diye konuştu.

Hatimoğulları, ardından ilçe ziyaretlerine başladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -