Kuzey Teve

COVIT 19 BİZLERE NE ÖĞRETİYOR…?

COVIT 19 BİZLERE NE ÖĞRETİYOR…?
3.131 views
01 Eylül 2023 - 13:16
Spread the love

..YENİ BİR SALGINDAN BAHSEDİLMEKTE ve YİNE DÜNYAYI ” COVİT 19 ” GİBİ KAVUP KAVURACAĞINI BİLİM ADAMLARI SÖYLEMEKTELER.
İNSANLAR ” COVİT 19 ” un ASIL SEBEBİNİ GÖZDEN Mİ KAÇIRDILAR vede BU SEBEPLERİN OLUSUMINA YENİDEN Mİ MÜSADE ETTİLER. COVİT 19 dan DERSLER Mİ ÇIKARTAMADIK…..
.4 KASIM 2021 de YAZDIĞIĞIM YAZIMI YENİDEN YAYINLAK GEREĞİ GÖRDÜM…….

……COVIT 19 BİZLERE NE ÖĞRETİYOR…? ……

1- URETEN ( TARLADA – SANAYİDE – FABRIKALARDA KI ÇALISAN) İNSANLARIN ÇOK DEĞERLİ OLDUKLARINI ÖĞRETİYOR.

2- BELEDIYE – HASTANELER GIBI YERLERDE ÇALIŞAN ” TEMIZĹIK TE Kİ INSANLARIN NE KADAR ÖNEMLİ ve DEĞERLİ İNSANLAR OLDUKLARINI ve YAPTIKLARI İŞİN NE KADAR ONEMLI OLDUKLARINI ÖĞRETİYOR..

3- ÜRETİLEN MALZEMELERİ TAŞIYAN – ULAŞTIRAN EMEKÇILERIN NE KADAR ÖNEMLİ BIR İŞ YAPTIKLARINI ÖGRETİYOR.

4- MARKETTE ÇALIŞAN RAFLARA İHTİYACIMIZ OLAN ÜRÜNLERIN KONULMASI İÇİN UĞRAŞAN “RAF ELEMANLARI ” VE “KASIYERLERIN” ÖNEMİNİ

5 – BAKKALDA – MANAVDA – FIRINDA ÇALIŞAN EMEK VERENLERIN KADAR ÖNEMLİ OLDUKLARINI OĞRETIYOR..

6- SADECE DOKTORLAR DEĞİL; TÜM SAĞLIK ÇALISANLARI VE SAYAMADIĞIMIZ ” BU ÜLKENIN GERÇEK SAHİPLERI ” NIN NE DENLİ ÖNEMLİ IŞ YAPTIKLARINI ÖĞRETTIYOR.

…..BU LİSTEYI; ÜRETENDEN BAŞLAYIP ÜRETIME SEBEP OLANA ; TAMIR EDENDEN ( çiraktan ustaya kadar) , TASARLAYAN MÜHENDISINDEN MIMARLARA KADAR ÜZATABILİRIZ…

… …CORONA 19 TOPLUMA KİMLERIN ÖNEMLİ OLARAK YUTTURULMUŞ OLDUKLARINI DA GÖSTERDİ ( ÖĞRETTİ – ÖĞRETECEK):

1- TOPÇULAR
2- POPÇULAR
3- SİYASETÇİLER ( yalanci- samimiyetsiz- millet ve vatan sevgisi olmayan siyasetçiler)

4- HALKTAN YANA GÖRUNÜPTE ZALIMDEN YANA OLAN GAZETECİ (MEDYA MENSUBU ) DİYE GEÇİNEN MEDYA MENSUPLARI …( halki ” yaptiği yalan haberleri doğruymuş gibi sunan ” ; halkı , toplumu narkozlayan ikibin yüzlü medya mensuplari)

5- BİLGİ SAHIBİ OLMAYAN ” YAPIYOR – MUŞ ” GİBİ YAPAN; ” BİLİM DEN UZAK OLAN FİLM ADAMLARI ” …

…TARLASINDA ÜRETEN ÇİFTÇIDEN veya BELEDIYEDE TEMIZLIK GÖREVLİSİNDEN – HASTANEDEKI TEMIZLIK GOREVLISINDEN VEYA HEMŞIRELERDEN- MARKETTEKI RAF ELEMANINDAN; KASIYERDEN, MARKETE MALI ULAŞTIRMAK İÇIN GAYRET EDEN NAKLİYE ÇALIŞANİ ARKADAŞLARIMIZDAN ASLA ÖNEMLI OLMADIKLARINI GÖSTERDI ve GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR BIZLERE ” COVIT 19 ” ( ANLAYANLARA TABİ Kİ ; MİLLET, TOPLULM ANLAYANA KADAR DA DEVAM EDECEK BENCE )…

….NE ZAMAN BİZ LER ” ÖNEMSİZİ – DEĞERSİZİ ” DEGERLİ- ÖNEMLİ SAYMAKTAN VAZGEÇİP ; ” GERÇEK DEĞERLİLERİ – TOPLUMA FAYDALI ÖNEMLİİ İNSANLAR ” GÖRMEYE BAŞLARSAK ve BU KONULARA BAĞLANTILI KONULARI ANLAYIP ÖNEMSERSEK ” COVIT 19 ” HASTALIĞI ÜLKEMIZİ ve DÜNYAmızi TERK EDECEK DIYE DÜŞÜNÜYORUM….. .
…….ÖNCELİKLİ OLARAK TOPLUMUZDA VARSA GÖRMEYENLERİN ” GÖREMESİNİ “; DUYMAYAN KULAKLARIN ” DUYMASINI ” DİLİYORUM YÜCE YARATACIMIZDAN……AYRICA HUZURLU, MUTLU ve SAĞLIKLI YAŞAM DİLİYORUM ” YÜCE MİLLETİMİZE ” ……….ALİ KASAP….( 4 KASIM 2021)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -