Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN PROTESTOLARI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI“KONTENJANI KONTROLLÜ ŞEKİLDE ARTIRACAĞIZ” 

ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN PROTESTOLARI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI“KONTENJANI KONTROLLÜ ŞEKİLDE ARTIRACAĞIZ” 
221 views
09 Haziran 2021 - 8:36
Spread the love

Çay üreticilerinin kota ve kontenjan tepkileri sonrası ÇAYKUR’dan açıklama geldi 

“KONTENJANI KONTROLLÜ ŞEKİLDE ARTIRACAĞIZ” 

GENÇAĞA KARAFAZLI

17 Mayıs 2021 Yılı mayıs ayı 1.sungün çay kampanyasının başlamasından 4 gün sonra çayda kota ve kontenjan uygulaması başlatan ÇAYKUR’a yönelik çay üreticilerinin başlattığı protesto eylemleri sonrası ÇAYKUR genel müdürlüğü, kapasitenin üzerinde alımlar gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Çay üreticilerinin kota ve kontenjan tepkisi sonrası çaykur genel müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi 

17 Mayısta başlayan yaş çay alımlarına kapasitemizi zorlayarak devam etmekteyiz. Önceki açıklamalarımızda belirtildiği gibi kapasitemiz günlük 9.050 ton olup, alımlarımız günlük kapasitenin çok üzerinde gerçekleşmektedir.

Şöyle ki; alımlarımız günlük 9.000 tonla 10.500 ton arasında değişmektedir. 47 işletmemizde yoğun bir şekilde günlük 9.200 ton ile 9.400 ton arasında çay işlenmekte ve üreticilerimizin çayını alabilmek için gerekli bütün adımlar atılmaktadır.

Çay hasadı bugün itibariyle 24.gününde ve belirlenen limitler doğrultusunda devam etmektedir. Kotasını doldurarak ayrılan ve alımların düştüğü alım yerlerimizde kontenjan limitleri kontrollü şekilde artırılmaktadır. Bilinmeli ki Çaykur; her zaman olduğu gibi üreticinin yanındadır, önümüze gelen her mesele ve karar süreci, üreticilerimizden yana değerlendirilmektedir.” denildi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -