Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bu açık mektup tüm gazetecilere çağrıdır…

Bu açık mektup tüm gazetecilere çağrıdır…
Fakir Yılmaz( [email protected] )
253 views
18 Kasım 2021 - 0:28
Spread the love

Merhaba Gazeteci Kardeşim…

Öncelikle kendimi tanıtayım…
Kardeşim benim adım Fakir Yılmaz, meslektaşın aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanıyım.
Sevgili meslektaşım;
Bir Gazeteci olarak gazeteni gördüm, inceledim ve öncelikle başarılar diliyorum…
Kardeşim;7
35 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda benimde resmi ilan alan ve Ardahan merkezde yayınlanan gazetelerimin yanında, haber sitem var… Ve senin haber siten, gazeten gibi bende kendi sitem ve gazetemde olduğu gibi birçok meslektaşımın haber sitesinde, gazetesinde günlük yazılarımın yanı sıra yaptığım özel haberlerim yayınlanır.. Uyduda yayın yapan TEMPO TV de her hafta bir gün canlı yayın yapan bir meslektaşınım.
Aynı zamanda Metin Göktepe, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü başta olmak üzere birçok ödül almış, Milliyet, Türkiye, Aydınlık, Birgün, Sözcü, Akşam, Taraf, Evrensel gibi ulusal gazetede haberleri manşet ya da sürmanşet çıkan muhabirlik sürecimde var.
Sevgili gazeteci kardeşim;
Benim tüm meslektaşlara olduğu gibi sana da bir teklifim ve önerim olacak…
Bildiğin gibi ülkede ikisi de iktidar kimse ondan, onlara göre haber yapan ajans ve sözüm ona gazetecileri var. Ve gerçek gazetecilerin yer bulmakta zorlandığı ve en önemlisi bu ülkenin arka yüzünün yazılmayıp, görüntülenmediği, yani haber olmadığı bir gerçektir. Bu yönde çaba gösteren bizlerde kendi imkanlarımızla ‘ne kadar, nereye kadar?!’ diyerek yorulduğumuzdan dolayı olacak ki, zaman zaman ipin ucunu bırakmak zorunda olduğumuz bir gerçektir.
Ama yine de “Ben gazeteciyim…” diyerek kalan gücümüzle gazeteciliği yaşatmaya, yapılması gerekeni yapmaya ve halkın gözü, kulağı, dili olmaya çalışmakta olduğumuz bir gerçektir.
Bu nedenle diyorum ki;
Gazeteci kardeşim aşağıdaki önerimi dikkate alıp, değerlendirmeni istiyor ve bekliyorum…
Evet, sevgili gazeteci kardeşim…
Gelin bugünden itibaren sen yazdığın yorumlarını bana at, ben de seni sitemde, gazetemde köşe yazarı olarak vereyim, bende sana yazılarımı atayım sende gazetende yayınla… Böylece senin okurların beni, benim okurlarım seni okusun diyerek gazeteci meslektaşlarıma önerim var.
Buradaki amaç gazeteciler arasında hem samimi bir iş birliği hem de daha geniş alana açılmak ve düşünüp, yazdıklarını okutmak ve bunları, yani sanallarımızda birbirimizin paylaşımları ile daha geniş alana açılmak ve haber, yorum, reklamlarımızla iş birliği yapmaktır. Yani gazeteciler birliğini sağlamak, birbirimize omuz vermek ve gazetecilerin kendi aralarında kurduğu bir ajans misali daha güçlü olmaktır…?teklifimi değerlendirmeni ve bugünkü yazımı gazetende, sitende “Köşe yazarı olarak” yayınlanmanı, senin de kendi yazını bana atmanı, benimde seni sitemde, gazetemde seni “Köşe Yazarı” olarak vermemi bekler saygılar sunarım.
Fakir Yılmaz/Gazeteci telefonumu kayıt etmeni, yazar, gazeteci, kardeşin, arkadaşın olarak datana eklemeni umar, saygılar sunarım…
Not yazılarımı yayınladığında haber sitenin linkini ya da gazetenin sayfasını benimle paylaşırsan, bende kendi sanalımda hemen paylaşır, okurlarımı, çevremi gazeteni, haber siteni okutmaya, tanıtmaya çalışırım…
Saygılarımla…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -